התקשר עכשיו

 

מתהדרים בשטיחים יפייפיים?

רוצים לשמור עליהם נקיים ורעננים, וכמה שיותר?

אנו מביאים את המדריך הקצר לניקוי השטיח בשיטת 'עשה זאת בעצמך'.

שטיח ביתי, הוא מוסיף עיצובי ומוסיף ביתיות חמה לבית, אבל השטיח עשוי  להפוך למצבור חיידקים במידה ולא מטפלים בו. חשוב להקפיד בתחזוקת השטיחים שלנו ולשמור את השטיח תוך שמירה היגיינית בביתנו.
אחת התופעות הנפוצות בשטיחים בבית היא הצטברות של אבק, מה שמביא לחיידקים ולחרק בשם קרדית האבק הזמנה אישית אלינו הביתה.

מספר טיפים לתחזוקה ביתית של השטיחים:

  • שאיבה קבועה של השטיח- מומלץ לשאוב את השטיחים מינימום פעם בשבוע, אין לשאוב פרנזים.
  • שימוש במברשת רכה על מנת להפריד את סיבי השטיח ולאפשר לאבק להשתחרר ולצאת,אין להבריש פרנזים.
  • ריסוס חומרי ניקוי- לא מומלץ להשתמש בכל חומר ניקוי לשטיחים שלנו בכדי לא לפגוע בצבעו ובמרקמו. מומלץ להשתמש בחומרים ייעודיים לשטיחים הנוגדים עובש ופטריות וקוטלים חיידקים. 
  • רצפה יבשה- לפעמים אנחנו מזיזים את השטיח על מנת לנקות את הבית ומחזירים אותו למקומו לאחר מכן. מומלץ  לייבש ייבוש מלא את הרצפה לפני החזרת השטיח למקומו.
    שואב אבק או מטאטא?

שלב ראשון הוא לשאוב את האבק מהשטיח. נדגיש: אם מטאטאים גם שואבים.

ולמה? בניגוד למה שאנו חושבים טאטאו כלל לא מנקה את השטיח, אלא הוא מזיז את חלקי הלכלוך ומשחרחר אותם, אין להבריש פרנזים של שטיחים. יש להשתמש עם מטאטא או מברשת רכים,נקו כל שבוע את השטיח בשואב אבק רק בצורה כזו תהיו בטוחים בנקיון השטיח שלכם.

חומרים לניקוי עצמי ו-מקצועי

רוצים לנקות כמו מקצוענים?

לאחר שאיבת האבק נקו את השטיח עם חומרי הניקוי היחודיים מבית 'המרכז לניקוי שטיחים וריפודים'. חומרים אלו תוצרת ארצות הברית ובעלי תו תקן הידידותיים לסביבה ייטיבו לשפר את מראה השטיח שלכם ולשמור עליו כנקי ורענן יותר.

ניקוי נקודות לכלוך

נשפכה טיפת קפה או תה? קחו מטלית לחה וכמה שיותר מהר. נקו בעדינות (לא לשפשף את השטיח), את הכתם שנוצר. עם הניקוי מידי תחסכו הרבה מאמץ וכתמים אחר כך.

שואב אבק ידני

הצעצוע הנחמד הזה ששמו שואב אבק ידני,  ההוא הדבר הטוב ביותר לשטיחים. לאחר כל ארוחה או פעילות רבה,  – עברו קלות על השטיח  עם שואב האבק הידני ושאבו כמה שיותר פרורים ושאריות מאכל. בצורה זו תקבלו שטיח נקי יותר, מבהיק יותר, ורענן הרבה יותר,אין לשאוב פרנזים.

ניקוי שטיח מקיר לקיר – שטיח זה מנקים כמובן בבית. יש לנקות קודם על יבש בעזרת שאיבה, ולאחר מכן מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי ייעודיים לשטיחים לפי ההוראות רצוי להשתמש בחומריים יידידותיים לסביבה.

ניקוי שטיח עבודת יד – שטיח עבודת יד הוא שטיח שמנקים לפי כיוון הסיב שלו ולא מרטיבים אותו בצורה חובבנית לעולם, משום שהוא עשוי מחומר טבעי ועלול לדהות ולהריח לא טוב. אפשר כמובן לשאוב ולהבריש במברשת רכה, יש להיזהר בשאיבה, בקצוות השטיח לא לשאוב.

ניקוי שטיח פרסי – שטיח פרסי עבודת יד עשוי מחומרים טבעיים באריגה מיוחדת,אחת לכמה זמן אפשר להפוך את השטיח ולדרוך עליו במשך יום לפחות. כך אפשר לשחרר את החול והאבק מבלי לפגוע בשטיח.אפשר לשאוב את השטיח אבל לא בקצוות מאחר שעלולים להיפגם, אין להשאיר את השטיח בשמש או במקום רטוב אפילו קצת.הניחו את השטיח במקומו ללא קיפולים. מאחר ששטיח פרסי הוא שטיח עדין.אפשר להבריש את השטיח במברשת מיועדת בעדינות לא בקצוות ולא בפרנזים.

ניקוי שטיח אפגני –להסרת פירורים ואבק שהצטברו אפשר להבריש בזהירות באמצעות מברשת רכה,אפשר לשאוב שטיחים אפגניים לא עם שואב חזק מידי, יש להימנע משאיבה בקצוות ובפרנזים של השטיח.אחת לכמה זמן אפשר להפוך את השטיח ולרענן אותו מהזמן שהיה מקובע, אם אתם מגלים נזק או חורים בגב השטיח רצוי לא לחכות ולמסור אותו לתיקון מקצועי.כדאי כל כמה שנים לסובב את השטיח מהמקום אשר היה בו וכך למנוע שחיקה בולטת לעין.לא כדאי לחבוט השטיח באגרסיביות ולא לחשוף אותו לשמש.

ניקוי שטיח רגיל- שטיחים שנעשו באריגת מכונה עשויים מחומרים שונים, שטיחים אלה עמידים וקלים יותר לתחזוקה, מומלץ לשאוב מינימום פעם בשבוע, שטיחים מחומרים סינתטיים מתנקים בקלות יותר מסיבים טבעיים.

ניקוי שטיח שאגי – שטיח שאגי עשוי מחומרים סינתטיים בדרך כלל אוהב לבלוע הכל, ניקוי שטיח שאגי לבד קשה יותר משאר השטיחים, ומצריך שואב עוצמתי. אפשר לנער את השגאי לכל הפחות פעם בחודש תופתעו לגלות מה יש בתוכו. מומלץ ניקוי מקצועי פעם בחצי שנה.

הזהרה-מומלץ להיזהר משימוש בחומרי ניקוי באופן חובבני מאחר וקשה להוציא את החומר ללא מכונות ניקוי ייעודיות. 

אנו מעמידים לרשותכם את הקו הפתוח שלנו לכל שאלה, ומעניקים פתרונות ייעוץ והכוונה ללא עלות אנו תמיד שמחים לעזור באהבה רבה.

חשוב ביותר:

הזמינו ניקוי שטיחים איכותי פעם בחצי שנה. ניקוי כזה יבטיח לכם את הצבע הטרי והרענן ואת הניחוח המושלם שמלווה כל ניקוי שטיחים איכותי מבית 'המרכז לניקוי ריפודים ושטיחים'.

פנו אלינו עוד היום ל'מרכז לניקוי ריפודים ושטיחים 'וקבלו הצעת מחיר משתלמת במיוחד עבור ניקוי שטיחים עד הבית.

קטגוריה: כללי, מאמרים
שינוי גודל גופנים
ניגודיות